Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pikoprojektor pro iPhone

10. 7. 2009

Přiznám se, že se mi sem nechce psát o každé kravině, která se k iPhone napíše. Připomíná mi to situaci s globálním oteplováním, kdy jak se vyjádřil zakladatel Greenpeace – chcete-li dostat grant na zkoumání sexu veverek, napište do žádosti “Vliv globálního oteplování na reprodukční cyklus veverek”. Podobně chcete-li být dnes ve zprávách, připojte ke svému výrobku / službě … “iPhone”.

Třeba minulý týden se všude ve světě psalo o bezdrátovém / bezdotykovém / indukčním napájení pro iPhone. Pointa je, že se nejednalo ani o bezdrátový, bezdotykový a vůbec ne indukční systém. Uživatel iPhone musí na svůj telefon nandat kabátek, který zvýší váhu přístroje o desítky procent a jediné co dělá je že vyvede na záda telefonu 3 kontakty do trojuhelníku. Potom musíte mít nabíjecí desku s vodivými proužky. Je to vymyšlené tak, že ať telefon na desku položíte jakkoliv, vždy se minimálně dva kontakty dotýkají různých vodivých proužků a proud proudí. Kdyby to bylo v telefonu rovnou tak fajn, ale nevím kdo by kvůli tomu chtěl utrácet několik tisíc a ještě s sebou neustále vláčet desku a na telefonu těžký kryt.

Teď udělám výjimku a napíšu o další podobné (IMHO) kravině – projektor MiLi Pro LCOS pro iPhone. Projektor promítá jen v rozlišení 640×480, má jen 10 lumenů díky jedné diodě, fakticky tak budete moci sledovat obraz na maximálně desítky centimentrů a to ještě musíte mít perfektní tmu. Navíc se předpokládá cena, za kterou můžete mít klasický projektor (uvedení se předpokládá na září).

Ovšem jedna věc se Mili Pro upřít nemůže – design. Zařízení je designově velmi hezky zvládnuté a hodí se nejen k ostatním výrobkům firmy phonesuit, ale i iPhone jako takovému. Ostatně prohlédněte si fotogalerii.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář